Faks: 0424 255 12 77

Telefon:0424 255 12 77

Cep Tlf: 0533 251 02 77

E-Posta: info@sovepark.com

Organize Sanayi Bölgesi 9.Sok No : 5 Elazığ

Mantolama Nedir ?

Mantolama dışarıdaki ısıyı (yaz ya da kış) evin içerisine sokmadan, evin içindeki ısıyı muhafaza etmek amacı ile yapılır.
Mantolama uygulamarında dış cephede bulunan duvarların hepsi ısı yalıtım malzemeleri ile kaplanmalıdır.Mantolama uygulanırken tabiki kaliteli malzeme ve düzgün uygulama yapılmalıdır, Mantolama günümüzde yaygın olduğundan dolayı büyük bir rağbet görmektedir.

Kaliteli ürün kullanılarak yapılan mantolama tam anlamıyla ısı yalıtımını sağlayacak, binanızın ömrünüde uzatacaktır.

Türkiye’de dış cephe yalıtım ile enerji tasarrufunun yaygınlaştırılmasına yönelik TSE, Bayındırlık Bakanlığı ve Enerji Bakanlığı nezdinde yapılan çalışmalar ile TS 825
“Binalarda Isı Yalıtım Kuralları” standardı, Nisan 1998’de revize edilmiş ve Haziran 2000’den itibaren de yeni inşa edilecek yapılarda zorunlu bir standart haline gelmiştir.

Mantolamanın Faydaları;

Bina ömrünü uzatıyor; iyi olan bir yapıda ısıtma ve soğutma için kullanılan enerjinin daha az kullanılması ve ısıtma ve soğutma sistemlerinizden kaynaklanan giderlerin daha ekonomik rakamlara indirilmesine de yarar. Aynı zamanda bir diğer yönden de bakarsak daha az yakıt kullanılması hava kirliligini önler. Yapıların cephelerinde ısı ve nem iletimi azalacağından binaların ömrü uzar.

Mantolama; binayı korozyona , nem ve rutubete karşı korur ve binanın içindeki hava kalitesini yükselterek sizlere konforlu ve sağlıklı bir mekan sağlar.
Yapılarımızda ısınma ve serinleme amaçlı kullandığımız kombi, kalorifer,klima ve aynısı cihazların sarf ettikleri enerjiyi %70 varan oranda azaltıyor.
Mantolama Sayesinde binanız görsel açıdan daha güzel bir görünüme sahip olacaktır.

Neden Mantolama Yaptırmalıyım
1) Isıtma ve soğutma giderlerinde % 60-70 e varan tasarruf sağladığı için,
2) Yaptırdığınız Mantolamanın , 2 veya 3 yıl içinde sağladığı enerji tasarrufu ile mantolama maliyetini amorti edersiniz.
3) Yazın veya Kışın mantolama sayesinde evlerinizde konforlu bir yaşam sürersiniz.
4)Dengeli ısı sayesinde yapı üzerinde terleme, küflenme ve leke oluşumunu önlediği için rutubetten uzak sağlıklı bir alan oluşturur
5)Binanızın ömrünü uzatır.
6)Binanızın Dış Görselliğini arttırdığı için.
7)Elektrik ve Doğalgaz Faturalarında ciddi düşüş sağlayacaktır.